Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
Premier T20 3 4 Dec 16 Fremantle
8/117(cc) J Richardson 27  WM Robinson 2/18
def by Scarborough
3/121 J Boyle 53 EG Barnard 25*  
Stevens Reserve West 
1st Grade 15 4 Mar 17 Melville
3/169 L Towers 67* TE Scollay 50  
def Scarborough
168 J Boyle 68 A Rule 29  RM Duffield 5/45 TE Scollay 2/35
Tompkins Park 1 
2nd Grade 15 4 Mar 17 Scarborough
6/206 S Costello 56 SR Strachan 45 L McQuade 36 B McGhie 28*  B JACKSON 3/40
def Melville
6/204(cc) S Collings 77 M Jackson 47  S Bayley 2/31 MR Hunter 2/39
Abbett Park East 
3rd Grade 15 4 Mar 17 Melville
10/129 JC Russell 44 M Rowe 41  J Jones 3/30 LH Tyler 2/17 S Timmins 2/19 RJ Van Elswyk 2/31
def by Scarborough
9/222 RP Knight 68 TL Walsgott 62 J Day-Perkins 26  H Atkinson 3/36 LD Roberts 2/46
Tompkins Park 2 
4th Grade 15 4 Mar 17 Scarborough
89 B Walters 30  TG Reed 4/23 M Davis 2/2 JW Newton 2/18
def by Melville
8/153(cc) JW Newton 41* TG Reed 28*  C Dixon 4/16 A Dennis 2/51
Abbett Park West 
WADCC Shield (District U17) GF 25 Mar 17 Scarborough
94 L Hardy 43  C Eaton 3/23 CJ Thorn 2/17
def by Wanneroo Districts Cricket Club
6/95 CD Douglas 30  LH Tyler 4/18 RJ Van Elswyk 2/39
Lilac Hill 1 
Inverarity Shield (District U13) GF 5 Mar 17 Claremont-Nedlands
8/116(cc) N Paganin 44 J Kapinkoff 26  J Mitchell 6/15
def by Scarborough
7/117 M Barron 58  N Paganin 2/5
Melvista Oval 
McKenzie Shield (District U14) GF 5 Mar 17 Joondalup
63  C Connolly 3/9 J Lynes 2/13
def by Scarborough
6/114(cc) C Connolly 42* J Quartermaine 28  B Ryan 2/32
Iluka Sports Complex 1 
Watkins Shield (District U15) GF 25 Mar 17 Scarborough
3/177 C Connolly 119*  
def Gosnells
7/176(cc) A Wahid 53 J Wagenknecht 50* T McMiles 48  
Lilac Hill 2 
Colts League 5 15 Jan 17 Scarborough
9/200 LD Knight 56 EG Barnard 51 L Stevens 45  I Townsend 5/18 L Guthrie 3/24
def Perth CC
199 L Guthrie 34 K Hickey 33 N Fitzgerald 31  RP Knight 2/12 C Rose 2/30 SG O'Callaghan 2/36 EG Barnard 2/39 LD Knight 2/40
Abbett Park East