Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
Premier T20 QF 24 Jan 21 Scarborough
9/142(cc) C Connolly 52 NA Maiolo 45  CJ Gannon 4/21 J Mulder 3/22
def by South Perth
7/159(cc) M Russo 51* T Hale 40 B Guest 32  C Young 2/22 LH Tyler 2/29
Sutherlands Park (Ground D2) 
Colts League SF 17 Jan 21 Scarborough
8/141(cc) GA Pullinger 44 L Hardy 29 BG Tyler 26  LC Dique 3/11 J Fontana 2/3
def Bayswater-Morley
9/128(cc) LP Berry 29  J Moylan 4/28 A Chew 3/26
Abbett Park (East Oval) 
1st Grade 11 23 Jan 21 Scarborough
95 S Moylan 29  C Eaton 6/17 DW Billington 3/35
def by Wanneroo
0/96 RP Richards 52* KR Smith 35*  
Abbett Park (East Oval) 
2nd Grade 11 23 Jan 21 Wanneroo
117 D Sadik 27  K Stevens 3/22 J Vercoe 3/25
def by Scarborough
9/239(cc) R de Nobrega 56 K Stevens 36 B McPhee 35 S Costello 30*  MT O'Day 4/43 LA Millar 2/52
Kingsway Sports Ground 1 
3rd Grade 11 23 Jan 21 Scarborough
147 N Licastro 42 JD Beazley 29  D Fryer 3/9 J Walter 3/27
def by Wanneroo
208 D Fryer 45 A Smith 40* D Forssman 40  MR Hunter 3/29 JK Mitchell 3/32
Abbett Park (West Oval) 
4th Grade 11 23 Jan 21 Wanneroo
168 S Williams 47  L Pollard 3/19
def by Scarborough
8/208(cc) B Walters 61 B Marlborough 46  M Carroll 2/20 C Billington 2/36
Kingsway Sports Ground 2 
U17s 9 23 Jan 21 Scarborough
1/102 J Macaulay 70*  
def Wanneroo
8/101(cc) J Rae 31  T Shepherd 4/11 JT Wood 2/19
Abbett Park (West Oval) 
U15s 9 23 Jan 21 Wanneroo
3/130(cc) B Holly 47 TD Brown 45  T Cossom 2/14
def Scarborough
5/108 Z Hollick 30 T Cossom 30  RA Walker 3/18
Kingsway Sports Ground 2 
U14s 6 24 Jan 21 Scarborough
5/261(cc) Z Hollick 92 C Harber-Connell 73 B Allen 33  W Pickering 2/51
def Joondalup
10/77  I Vallipuram 3/11 Z Hollick 2/11 B Allen 2/13 J Ahmad 2/16
Abbett Park (East Oval) 
U13s 6 24 Jan 21 Scarborough
6/236(cc) C Bowman 60 C Tsapazi 55 D Gardner 36 M Cohen 32  L Johnson 3/43
def Joondalup
115  D Gardner 2/12 CA Cossom 2/20
Abbett Park (West Oval) 
CDP U14 6 13 Dec 20 Regional South West
drew Scarborough
Grammar (Oval 1 - Turf)